ruenuk

Скасування виконавчого напису нотаріуса у Харкові.

Оскарження виконавчого напису нотаріуса у Харкові.

Виконавчий напис нотаріуса. 

На даний час, одним із способів позасудового врегулювання спору стосовно стягнення з боржника заборгованості, є вчинення виконавчого напису нотаріусом та пред’явлення його до виконавчої служби до виконання.
Так, такий спосіб є законним, але є одне НО.
В практиці зустрічається багато ситуацій, коли клієнт багато років тому, взяв кредит в банку чи в фінансовій організації, виплатив його, чи у зв’язку з тим, що кредитор ліквідувався, сплата боргу не вчинялася, через деякий час, він дізнається, що у провадженні виконавчої служби, відкрито стосовно нього виконавче провадження за виконавчим написом нотаріуса та де кредитором є невідома йому фізична чи юридична особа.

Банки, фінансові компанії, які придбали кредитні чи інші борги фізичних чи юридичних осіб, звертаються до нотаріуса, який вчиняє виконавчий напис, грубо порушуючи норми законодавства України.
Які саме порушення робить нотаріус при вчиненні виконавчого напису?
При надані напису кредитору, нотаріус зобов’язаний перевірити безспірність боргового зобов’язання та вчиняти напис має відповідно до переліку затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 1999 року №1172.
Відповідно до пункту 2 Переліку документів, за якими стягнення заборгованості проводяться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 1999 року №1172, Кредитні договори, за якими боржниками допущено прострочення платежів за зобов’язаннями. Для одержання виконавчого напису додаються: а) оригінал кредитного договору; б) засвідчена стягувачем виписка з рахунка боржника із зазначенням суми заборгованості та строків її погашення з відміткою стягувача про непогашення заборгованості.
Вищевказаний пункт 2 Переліку документів був доповнений та затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року №662.
22.02.2017 року Київським апеляційним адміністративним судом по справі №826/20084/14 року була винесена постанова, якою:
Визнано незаконною та нечинною постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2014 року "Про внесення змін до переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів" в частині, а саме:
п. 2 Змін, що вносяться до переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів:
"Доповнити перелік після розділу "Стягнення заборгованості за нотаріально посвідченими договорами" новим розділом такого змісту:
"Стягнення заборгованості з підстав, що випливають з кредитних відносин
2. Кредитні договори, за якими боржниками допущено прострочення платежів за зобов'язаннями.
Для одержання виконавчого напису додаються:
а) оригінал кредитного договору;
б) засвідчена стягувачем виписка з рахунка боржника із зазначенням суми заборгованості та строків її погашення з відміткою стягувача про непогашення заборгованості.".
З вищевикладеного вбачається, що виконавчий напис був вчинений відповідно до норм, які вже на той час були визнані незаконними та не чинними, а тому в переліку відсутні та не містять посилання того, що нотаріус вправі вчиняти виконавчий напис за кредитними договорами.
Статтею 88 Закону України «Про нотаріат» визначено, Нотаріус вчиняє виконавчі написи, якщо подані документи підтверджують безспірність заборгованості або іншої відповідальності боржника перед стягувачем та за умови, що з дня виникнення права вимоги минуло не більше трьох років.
Тобто, з аналізу норм Закону України «Про нотаріат», правил та порядків, які регулюють вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, вбачається, що при вчиненні виконавчого напису нотаріус зобов’язаний перевірити, безспірність заборгованості боржника перед стягувачем та перевірити строк такої вимоги.
Але, на практиці нотаріуси такі вимоги не дотримують, а тому не зрозуміло на підставі чого вчиняються виконавчі написи.


Порушення нотаріусом вимог закону є підставою для визнання напису таким, що не підлягає виконанню. Скасування виконавчого напису нотаріуса у Харкові. Оскарження виконавчого напису нотаріуса у Харкові.


Якщо ж Ваші права були порушені зверніться за допомогою адвоката, який надасть Вам кваліфікаційну допомогу.
Тел. 0632776787, 0958037501, Адреса E-mail для зв'язку: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., адреса: 61003, м Харків, провулок Подільський, 12.

"